Nationala feminina de handbal a Romaniei, umilita de Norvegia

Luni, 28 Octombrie 2013, ora 10:03
2724 citiri

Nationala feminina de handbal a Romaniei a fost umilita de reprezentativa similara a Norvegiei, care s-a impus la o diferenta de 12 goluri, scor 30-18, intr-un meci din preliminariile Campionatului European.

la cateva zile dupa meciul excelent facut pe teren propriu, cand au fost extrem de aproape de o victorie de zile mari in fata Norvegiei, "tricolorele" au cedat fara drept de apel partida retur.

Nordicele au incercat sa se impuna inca din primele minute, astfel ca la pauza aveau un avantaj confortabil, de cinci goluri.

Partea secunda a fost un adevarat galop de sanatate pentru gazde, ajungandu-se la o diferenta umilitoare pentru noi.

Urmatoarele meciuri din preliminariile Euro 2014 ale nationalei Romaniei vor avea loc la jumatatea lunii iunie, cand fetele lui Tadici vor infrunta reprezentativa Belaruslui.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Romania handbal nationala, #Romania Norvegia handbal, #Romania Norvegia rezultat handbal , #nationala handbal