Selectionerul Martin Ambros a gasit problema nationalei de handbal - de ce am ratat calificarea in semifinale

Miercuri, 14 Decembrie 2016, ora 21:07
13846 citiri

Selectionerul Martin Ambros le-a reprosat jucatoarelor echipei nationale lipsa de agresivitate din defensiva, pe atacurile danezelor.

In time-out-urile din partea secunda, Ambros a criticat in mod special jocul defensiv al fetelor noastre.

"Atacul merge bine! Avem ocazii, nu sunt ingrijorat. Ce ne lipseste e defensiva! Vreau sa vad mai multa putere in defensiva! Daca avem defensiva puternica, avem sanse pe contraatac!", le-a spus Martin Ambros jucatoarelor noastre in timpul unui time-out din partea secunda.

Si la finalul meciului, secundul Costica Buceschi a acuzat apararea. "Trebuie sa recunoastem ca nu a fost la cel mai inalt nivel, am avut probleme", a comentat Buceschi.

Totusi, tocmai atacul a parut marea problema in partea secunda. In primul sfert de ora din repriza a doua am marcat doar trei goluri, iar apoi inca patru pana la final.

Romania a ratat sansa calificarii in semifinalele Campionatului European de handbal feminin dupa ce a pierdut meciul cu Danemarca, scor 21-17, in Grupa Principala II.

Fetele noastre au avut o evolutie mult sub asteptari si se opresc din drumul spre medalie, desi puteau merge in semifinale chiar si cu un egal.

Tricolorele au parut ca se resimt din punct de vedere fizic si au acuzat o stare de nervozitate inca din primele minute.

Vom juca astfel vineri pentru locurile 5-6, cu un adversar ce ramane a fi stabilit, din Grupa Principala I.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...