Campionatul Mondial de handbal feminin: Iata programul semifinalelor

Miercuri, 13 Decembrie 2017, ora 22:53
9904 citiri

Miercuri seara am aflat si a doua semifinala de la Campionatul Mondial de handbal feminin.

In penultimul act se vor intalni Olanda si Norvegia, ultima fiind marea favorita a turneului.

Norvegiencele au trecut in sferturile de finala de Rusia, cu un categoric 34-17.

In prima partida disputata miercuri, Olanda a invins Cehia cu 30-26 la capatul unui meci pe care l-a dominat de la inceput pana la final.

Cealalta semifinala le va pune fata in fata pe Suedia si Franta.

Partidele din semifinale vor avea loc vineri seara.

Echipa Romaniei a fost eliminata inca din optimile de finala si incheie Campionatul Mondial pe locul 10.

C.S.

Conducerile PSD și PNL, discuții cu consilierii municipali pe amendamente la bugetul Capitalei. Se cere o dezbatere în Consiliul General SURSE
Conducerile PNL şi PSD Bucureşti vor avea o întâlnire, marţi, 19 martie, cu consilierii municipali social-democraţi şi liberali pentru a cere convocarea unei şedinţe de Consiliu General...
Diana Șoșoacă spune că a fost filmată la duș: "Dacă nu-mi dau demisia din funcţia de senator vor da filmări intime"
Senatoarea Diana Șoșoacă susține că a primit amenințări și este hărțuită, cu scopul de a-și prezenta demisia. Ea pretinde chiar că e șantajată cu filmări compromițătoare cu ea,...
#semifinale Campionat Mondial handbal, #rezultate Campionat Mondial handbal feminin , #stiri handbal