Selectionerul Romaniei da vina pe arbitraj dupa infrangerea cu Rusia

Duminica, 08 Decembrie 2019, ora 10:49
6367 citiri

Selectionerul Romaniei, Tomas Ryde, a dat vina pe arbitraj dupa infrangerea suferita de "tricolore" in fata Rusiei.

Tehnicianul spune ca brigada de arbitri a schimbat nivelul in repriza secunda, atunci cand adversarele noastre au reusit sa faca diferenta.

"Felicitari Rusiei si antrenorului Martin Ambros. Au castigat si nu exista niciun dubiu in privinta victoriei. Au avut mai multa energie. Am jucat foarte bine in fata Annei Sen si a Vyakhirevei in prima repriza. Nu am jucat foarte bine in atac, dar a fost 10-10 si aveam ceva sperante ca vom reusi.

Mi s-a parut ca s-a schimbat nivelul arbitrajul in a doua repriza, au fost cateva situatii in care nu s-au descurcat deloc, trebuie sa o spun. Jucatoarele au si ele problemele lor, am si eu probleme cu felul in care antrenez, dar cand un joc se schimba asa cum s-a intamplat astazi, nu este ok deloc", a declarat selectionerul Romaniei.

Nationala feminina de handbal a Romaniei a pierdut clar duelul cu Rusia, din grupele principale ale Campionatului Mondial, dupa o repriza secunda de cosmar.

Elevele lui Ambros Martin s-au impus la o diferenta de 9 goluri, scor final 27-18.

Urmatoarele meciuri ale "tricolorelor" vor fi cele cu Suedia, de marti, si cu Japonia, de miercuri, ambele transmise in direct pe site-ul Ziare.com.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Ryde Romania handbal, #Romania Rusia handbal rezultat, #Romania nationala handbal rezultat , #stiri handbal