Cristina Neagu a urcat pe primul loc in topul marcatoarelor din Liga Campionilor

Sambata, 03 Aprilie 2021, ora 21:18
5817 citiri
Cristina Neagu

Handbalista Cristina Neagu a urcat pe primul loc in topul marcatoarelor Ligii Campionilor, dupa victoria echipei CSM Bucuresti cu TSKA Moscova, scor 32-27, in turul sferturilor competitiei.

Duelul de la distanta dintre Cristina Neagu si Ana Gros (Brest) continua. Neagu a urcat pe primul loc dupa reusita CSM Bucuresti de sambata cu TSKA Moscova, adunand 106 goluri fata de 104 ale handbalistei de la Brest. Brest va juca insa duminica, cu Metz, turul sferturilor, astfel ca Ana Gros are sansa de a reveni in topul marcatoarelor.

Cristina Neagu a mai castigat titlul de golgeter al Ligii Campionilor in 2015 si 2018.

Mansa retur cu TSKA Moscova va avea loc in 11 aprilie, la Moscova.

Castigatoarea dublei manse se va califica la Turneul Final Four, programat la Budapesta in 29-30 mai.

Detinatoarea Ligii Campionilor este formatia Gyor ETO.

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
Lovitură în Dosarul 2 Mai. Judecătoarea care a produs indignare după ce a întrebat dacă unul dintre tinerii omorâți este la proces nu va fi suspendată
Ioana Ancuţa Popoviciu rămâne judecătoarea dosarului accidentului de la 2 Mai, deși Inspecţia Judiciară ceruse suspendarea acesteia. Decizia a fost luată miercuri, 24 aprilie, de Consiliul...