Victorie uriasa pentru nationala Romaniei de handbal, in drumul catre EURO 2016

Duminica, 11 Octombrie 2015, ora 16:55
3657 citiri

Nationala Romaniei la handbal feminin a reusit o performanta foarte buna duminica, atunci cand a depasit Belarus in preliminariile EURO 2016.

Romania a invins cu scorul de 25-23 pe Belarus, intr-un meci desfasurat la Minsk, in deplasare.

Romancele au fost conduse 40 de minute la Minsk, insa au fost salvate pe final de prestatia unei Cristina Neagu exceptionala. Trebuie spus ca in minutul 40, Belarus avea 19-14. Neagu a reusit un procentaj de suta la suta in partea secunda, marcand 7 goluri.

Nationala noastra a revenit la conducere in minutul 57, cu 23-22, fara sa mai greseasca apoi pana la final, final terminat cu scorul de 25-23.

Aceasta a fost a doua etapa in cadrul acestor preliminarii, dupa ce in prima etapa romancele au depasit Lituania acasa, la Valcea, scor 29-20. Belarus pierdea, tot saptamana trecuta, in fata Norvegiei, scor 24-35.

Iohannis, întrebat de ce a mers în Coreea de Sud cu un avion de lux: „Am venit cu o aeronavă mică. Nu ştiu cum definiţi un avion de lux”
Klaus Iohannis a răspuns marţi, 23 aprilie, de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu un avion de linie, precizând că a venit într-o deplasare...
Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
#mare victorie romania handbal, #romania bate in belarus, #romania victorie pentru euro , #stiri handbal