HCM Baia Mare, esec dureros la Ferencvaros. Cu ce echipa se vor duela fetele in sferturile Ligii Campionilor

Sambata, 27 Februarie 2016, ora 20:23
3654 citiri

Gruparea de handbal feminin HCM Baia Mare a fost invinsa de echipa maghiara Ferencvaros, scor 18-21, in ultimul meci din grupele principale ale Ligii Campionilor.

In urma acestui rezultat, fetele antrenate de Aurelian Rosca au terminat grupa pe locul 4, ultimul calificabil in sferturi.

In aceste conditii, Buducnost Podgorica este cel mai probabil adversar din sferturi, gruparea muntenegreana la care evolueaza si Cristina Neagu fiind chiar campioana en-titre a Europei.

Totul este acum in terenul lui Buducnost, si este de crezut ca echipa Cristinei Neagu va agrea o dubla partida cu HCM Baia Mare in sferturi.

Iar castigarea Grupei 2 principale, din care face parte si CSM Bucuresti, le sta la indemana fetelor din Podgorica, in conditiile in care ele vor juca pe teren propriu cu FC Midtjylland, o simpla victorie ducand la ocuparea locului 1 la final.

Jocul va avea loc duminica de la ora 18. In aceesi zi vor juca si CSM Bucuresti cu Gyor, de la ora 16.

Quarterly Report - Editia 4

Preşedinţii birourilor electorale ale secţiilor de votare din întreaga țară vor fi desemnați prin tragere la sorţi computerizată
Autoritatea Electorală Permanentă a transmis sâmbătă, 18 mai, că preşedinţii birourilor electorale ale secţiilor de votare din ţară şi locţiitorii acestora la alegerile pentru membrii...
De ce spune Mircea Geoană că sistemul de vot din România este cel mai primitiv din toată Europa. „Hai să fim serioși”
Secretarul general adjunct al NATO, Mircea Geoană, a declarat sâmbătă, 18 mai, la Congresul Studenţilor din România, de la Palatul Parlamentului, că sistemul de vot din România este cel mai...
#Baia Mare pierde cu Ferencvaros, #Baia Mare adversar greu sferturi, #posibil meci Baia Mare Buducnost , #stiri HCM Baia Mare