HCM Baia Mare s-a calificat si matematic in sferturile Ligii Campionilor

Sambata, 20 Februarie 2016, ora 18:10
2640 citiri

HCM Baia Mare s-a calificat 100 la suta in sferturile Ligii Campionilor la handbal fete, dupa ce sambata, Fleury Loiret a fost invinsa in deplasare, cu 38-21 de Rostov, liderul Grupei 1.

Acest lucru vine dupa ce vineri seara, HCM Baia Mare castigase la scor acasa cu Thuringer din Germania, scor 38-27, fiind 99 la suta sigura de biletele pentru sferturi.

Acel 1 la suta a fost destramat sambata, cand Fleury nu a putut face fata marii campioane din Rusia.

Este pentru a doua oara consecutiv cand HCM merge in sferturile Ligii, iar posibilii adversari pentru noi sunt 3 nume cu greutate in handbalul european: Buducnost, Gyor si Vardar Skopje.

Daca baimarencele vor sa evite un meci in sferturi cu Buducnost, campioana Europei en-titre, echipa unde evolueaza si romanca Cristina Neagu, vor trebui sa castige in ultima etapa din faza grupelor, la Ferencvaros, in Ungaria.

A doua echipa din Romania prezenta in aceasta faza, campioana CSM Bucuresti are nevoie de un singur punct duminica la 16.10, in Danemarca, la Midtjylland, pentru a merge si ea in sferturi.

Ciolacul îl trimite pe Piedone ”la locul lui”. Liderul PSD susține că nu va negocia cu edilul de la Sectorul 5
Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat miercuri, 24 aprilie, că locul lui Cristian Popescu Piedone nu poate să fie decât ca primar, în continuare, la Sectorul 5, el precizând că nu va...
Burduja îl atacă pe Nicușor Dan: "Nepăsarea şi incompetenţa au lăsat zeci de mii de oameni fără căldură şi apă caldă"
Administraţia actuală a realizat investiţii "prea puţine şi prea lente" pentru a reabilita reţeaua de termoficare a Capitalei, a declarat miercuri, 24 aprilie, liderul PNL Bucureşti,...
#Baia Mare calificare suta la suta, #Baia Mare calificare matematica sferturi, #Baia Mare sferturile Ligii , #stiri HCM Baia Mare