HCM Constanta a debutat cu infrangere in Liga Campionilor

Joi, 27 Septembrie 2012, ora 21:45
1315 citiri

Echipa de handbal masculin HCM Constanta a fost invinsa, joi, in deplasare, de formatia suedeza IK Savehof, scor 35-31, in primul meci din grupa B a Ligii Campionilor.

Campioana Romaniei a inceput bine meciul din Goteborg si chiar a reusit sa conduca in primele minute, insa Savehof a revenit ulterior si au intrat la pauza cu un avantaj de doua goluri, scor 19-17.

Constantenii au incerecat din rasputeri sa egaleze, dar problemele din defensiva au facut ca nordicii sa se impuna in cele din urma la o diferenta de patru goluri.

Pentru HCM au marcat Cutura (6 goluri), Toma (5), Val (5), Humet (5), Simicu (4), Criciotoiu (3), Csepreghi (2) si Buricea.

In urmatoarea partida HCM Constanta va primi vizita formatiei maghiare MKB Veszprem, in data de 3 octombrie.

Primele patru clasate din fiecare dintre cele patru grupe se vor califica in faza optimilor de finala.

C.F.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#HCM Constanta Liga Campionilor, #HCM infrangere Liga Campionilor, #Liga Campionilor handbal feminin , #Liga Campionilor