HCM Constanta, calcata in picioare de Veszprem in Liga Campionilor

Miercuri, 03 Octombrie 2012, ora 21:57
2034 citiri

HCM Constanta, campioana Romaniei la handbal masculin, a fost calcata in picioare in primul meci din noul sezon al Champions League, maghiarii de la Veszprem castigand la o diferenta de 10 goluri, scor 27-37.

Ajunsa tocmai in Polivalenta din Bucuresti, dupa ce a jucat in Liga la Buzau, campioana din COnstanta a inceput bine partida cu Veszprem, una dintre formatiile favorita la calificarea in semifinale.

In minutul 12, romanii aveau un avans de doua goluri pe tabela, insa au urmat 10 minute de cosmar in care maghiarii au revenit senzational, egaland si preluand conducerea.

La pauza, HCM-ul era condusa clar, cu 7 goluri, scor 19-12.

Din pacate, in partea secunda s-a mers mult "cap la cap" pe tabela, campionii nostri neputandu-se apropia de unguri. Acestia au profitat chiar de o serie de eliminari din tabara HCM-ului si au incheiat jocul cu un avans consistent, de 10 goluri, scor 37-27.

HCM Constanta evolueaza in grupa B a Ligii Campionilor, alaturi de THW Kiel - campioana Europei, Atletico Madrid - vicecampioana Europei, MKB Veszprem, Celje Pivovarna si IK Savehof.

Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
#HCM Constanta Veszprem rezultat, #HCM Constanta Veszprem Champions League, #rezultate HCM Constanta Liga Campionilor , #Liga Campionilor