”Mă uit în clasament şi mă doare capul!”. Unde trebuia să fie Hermannstadt în Superliga

Luni, 13 Martie 2023, ora 11:27
2869 citiri
Marius Măldărășanu

Marius Măldărăşanu, antrenorul echipei FC Hermannstadt, regretă cele nouă puncte pierdute de formaţia sa, puncte care le-ar fi adus sibienilor o prezenţă în play-off.

„Am terminat regularul foarte bine! Mă bucur! O să avem un moral bun pe început de play-out. A fost un joc bun. Băieţii au făcut un efort maxim. Au fost şi câteva ocazii, de o parte şi de alta, dar a fost o victorie meritată.

Dacă joi, între Sepsi şi Craiova, ar fi egal, cu cele nouă puncte am fi fost în play-off. Mă uit în clasament şi mă doare capul! E atipică situaţia, dar trebuie să privim cu încredere acest play-out pentru că va fi unul foarte puternic”, a declarat Marius Măldărăşanu după victoria de duminică, 1-0 cu FCU Craiova.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Hermannstadt - FC Botoșani, meci decis în prelungiri de un gol marcat de echipa în inferioritate
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în...