Haaland a facut spectatol in Bundesliga. Norvegianul a marcat patru goluri intr-un meci in care a debutat cel mai tanar jucator din istoria Germaniei

Sambata, 21 Noiembrie 2020, ora 23:49

Fotbalistul echipei Borussia Dortmund, Erling Haaland, a inscris patru goluri in meciul castigat, sambata seara, in deplasare, cu scorul de 5-2, in fata formatiei Hertha Berlin, in etapa a opta a campionatului Germaniei.

Haaland a marcat in minutele 47, 49, 62 si 79. Celalalt gol al invingatorilor a fost inscris de Guerreiro, in minutul 70.

La Dortmund a debutat si cel mai tanar jucator din istoria campionatului german.
La 16 ani si o zi, Youssoufa Moukoko a jucat primele minute din Bundesliga.

Pentru Hertha a marcat Cunha '33, '79 (penalty).

Borussia Dortmund ocupa locul doi in clasament, cu 18 puncte, iar Hertha este pe 13, cu 7 puncte. Lider este Bayern Munchen, care are 19 puncte.