Max Nicu a marcat pentru Hertha Berlin

Sambata, 12 Septembrie 2009, ora 18:18
1464 citiri

Maximilian Nicu a marcat sambata in partida pe care formatia sa, Hertha Berlin, a jucat-o in deplasare la Mainz, in etapa a 5-a din Bundesliga.

Fotbalistul roman a marcat golul de 0-1, in minutul 50, cu un sut din fata portii, dupa o centrare a lui Cicero.

A fost primul gol marcat de Maximilian Nicu in aceasta editie a campionatului german de fotbal.

In cele din urma, partida a fost castigata de Mainz, scor 2-1, pentru care a egalat Ivanschitz (min.80), din penalti, si a marcat golul victoriei Bance, in minutul 85.

Alte rezultate inregistrate sambata in Bundesliga:

Borussia Dortmund - Bayern Munchen 1-5 (Hummels '11 / Gomez '36, Schweinsteiger '50, Ribery '65, Muller '78 si '88)

Freiburg - Eintraht Frankfurt 0-2 (Franz '68, Meier '90)

Hoffenheim - Bocum 3-0 (Ba '16, Edu '58, Compper '79)

Nurnberg - Monchengladbach 1-0 (Kluge '6)

Wolfsburg - Bayer Leverkusen 2-3 (Misimovici '76, Grafite '80 - penalti / Rolfes '37 si '51 - penalti, Kiessling '58)

Tot sambata, dar de la ora 19:30, de va disputa meciul Hamburg - Stuttgart, in timp ce partidele Werder Bremen - Hannover si FC Koln - Schalke vor avea loc duminica.

Gabriela Firea a intrat în campanie electorală încă din prima zi de la nominalizare: „Acum avem o şansă în plus. Votul trebuie să fie util”
Preşedintele PSD Bucureşti, Gabriela Firea, proaspăt desemnată candidatul social-democraților la Primăria Capitalei, și-a început deja discursurile de candidat, marți, 23 aprilie, la nici...
Ciolacu, dragoste cu năbădăi cu Firea. Uite catastrofa, nu mai e catastrofa
A ieșit domnul Marcel Ciolacu, premierul României și liderul PSD, la o conferință de presă alături de Gabriela Firea, să spună în fața tuturor cât este de deșteaptă și frumoasă,...
#Maximilian Nicu gol, #Ma Nicu gol Mainz, #Maximilian Nicu Hertha Berlin, #rezultate etapa 5 Bundesliga, #rezultate sambata Bundesliga , #Bundesliga