Nebunie in Germania! Fortuna era sa rateze promovarea din cauza fanilor (Video)

Miercuri, 16 Mai 2012, ora 11:45

Campionate europene / stiri Campionat European

Fortuna Dusseldorf a revenit marti seara in Bundesliga dupa 15 ani dupa un meci de pomina cu Hertha Berlin, intrerupt de fani in doua randuri. Gruparea din Dusseldorf a incheiat sezonul pe locul trei in liga secunda germana si au disputat astfel un baraj cu ocupanta locul 16 din Bundesliga, Hertha Berlin. Dupa victoria obtinuta in mansa tur, la Berlin, scor 2-1, elevii lui Norbert Meier au remizat pe teren propriu, scor 2-2, si au obtinut promovarea in primul esalon, insa au fost la un pas de a pierde disputa la masa verde din cauza fanilor. In minutul 60, la scorul de 2-1 pentru gazde, disputa a fost intrerupta dupa ce suporterii au aruncat, de bucurie ca echipa lor este la un pas de promovare, cu fumigene si torte pe teren. Reluata cateva minute mai tarziu, partida a fost oprita din nou cu doua minute inainte de final, cand fanii au invadat pur si simplu terenul. Cele doua echipe au fost trimise la vestiar, timp in care...

Haos in Germania: 100 de fani au intrat pe teren (Video)

Duminica, 14 Martie 2010, ora 09:31

Hertha Berlin / suporteri

Jucatorul roman Maximilian Nicu a traversat momente de groaza sambata, cand aproximativ 100 de suporteri au patruns pe teren cu bare de fier, incercand sa isi faca dreptate. Fanii celor de la Hertha Berlin si-au pierdut rabdarea dupa evolutia slaba a echipei din acest sezon si, la finalul meciului cu Nurnberg, pierdut cu 1-2, au patruns pe teren pentru a-i bate pe jucatori. Acestia,...