Victorie extrem de importantă pentru Atletico Madrid. Ce a făcut internaționalul român Horațiu Moldovan

Marti, 02 Aprilie 2024, ora 07:57
19173 citiri
Horațiu Moldovan FOTO facebook

Atletico Madrid a câștigat un meci foarte important în deplasare. Echipa lui Diego Simeone este în luptă pentru ocuparea unui loc de Liga Campionilorr.

Atletico Madrid a câștigat cu 2-1 meciul jucat pe terenul lui Villareal, cu un gol marcat de Sual Niguez în minutul 87.

Witsel deschisese scorul pentru Atleti în minutul 9, iar Sorloth egalase pentru gazde în minutul 50.

Cu acest succes, Atletico Madrid a acumulat 58 de puncte și a urcat pe locul al patrulea, poziție de Champions League, înaintea lui Athletic Bilbao (56 de puncte).

La Atletico Madrid, portarul român Horațiu Moldovan a fost rezervă. El nu a apucat încă să debuteze la formația plăpumarilor.

Quarterly Report - Editia 4

Ce nedreptate i s-a făcut românului Horațiu Moldovan la Atletico Madrid, în ultima etapă din Spania
Echipa spaniolă Atletico Madrid a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-0, gruparea bască Real Sociedad, în ultima etapă a campionatului spaniol, La Liga. Madrilenii au deschis scorul...
România este campioană la pierdut bani europeni. Cioloş: "Din fondurile structurale şi de coeziune am atras 0 euro. Zero"
Europarlamentarul Dacian Cioloş este de părere că PSD şi PNL nu sunt în stare să absoarbă fondurile europene pe care România le are la dispoziţie şi nici nu doresc să discute pe teme...