Victorie extrem de importantă pentru Atletico Madrid. Ce a făcut internaționalul român Horațiu Moldovan

Marti, 02 Aprilie 2024, ora 07:57
18986 citiri
Horațiu Moldovan FOTO facebook

Atletico Madrid a câștigat un meci foarte important în deplasare. Echipa lui Diego Simeone este în luptă pentru ocuparea unui loc de Liga Campionilorr.

Atletico Madrid a câștigat cu 2-1 meciul jucat pe terenul lui Villareal, cu un gol marcat de Sual Niguez în minutul 87.

Witsel deschisese scorul pentru Atleti în minutul 9, iar Sorloth egalase pentru gazde în minutul 50.

Cu acest succes, Atletico Madrid a acumulat 58 de puncte și a urcat pe locul al patrulea, poziție de Champions League, înaintea lui Athletic Bilbao (56 de puncte).

La Atletico Madrid, portarul român Horațiu Moldovan a fost rezervă. El nu a apucat încă să debuteze la formația plăpumarilor.

Rezultat uimitor în derby-ul românilor din Spania. Ce-au făcut Ianis Hagi și Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul...
FC Barcelona eliminată, Atletico Madrid calificată! Toate calculele pentru Cupa Mondială din 2025
Înfrângerea şi eliminarea echipei FC Barcelona din Liga Campionilor, marţi seara, garantează calificarea formaţiei Atletico Madrid pentru noua Cupă Mondială a Cluburilor FIFA, care va...