Horațiu Moldovan, la primul meci pentru Atletico, în Cupa Spaniei. Clipe dramatice în prelungiri

Vineri, 26 Ianuarie 2024, ora 00:14
6779 citiri
Horațiu Moldovan

Echipa spaniolă Atletico Madrid a învins joi seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia FC Sevilla, în sferturile Cupei Spaniei. Madrilenii s-au calificat în semifinalele competiţiei.

Meciul de pe Civitas Metropolitano, a fost dominat de Atletico Madrid, care a înscris însă destul de greu golul victoriei. Partida a început cu un moment de reculegere în memoria celor trei suporteri ai echipei FC Sevilla, decedaţi într-un accident auto în drumul lor spre Madrid.

Gazdele au ratat un penalti în minutul 25, prin Griezmann, iar golul calificării a fost înscris de Memphis Depay, în minutul 79. Elevii lui Simeone au trecut printr-un moment dificil în minutele de prelungire, când Sevilla a cerut penalti, la un contact în careul gazdelor, între Barrios şi Lamela. Era minutul 90+5, dar arbitrul nu a acordat nimic după consultarea VAR, iar Atletico Madrid s-a calificat în semifinale, alături de echipele Real Sociedad, Mallorca şi Athletic Bilbao.

La Atletico, portarul român Horaţiu Moldovan a rămas pe banca rezervelor.

Quarterly Report - Editia 4

Ce nedreptate i s-a făcut românului Horațiu Moldovan la Atletico Madrid, în ultima etapă din Spania
Echipa spaniolă Atletico Madrid a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-0, gruparea bască Real Sociedad, în ultima etapă a campionatului spaniol, La Liga. Madrilenii au deschis scorul...
România este campioană la pierdut bani europeni. Cioloş: "Din fondurile structurale şi de coeziune am atras 0 euro. Zero"
Europarlamentarul Dacian Cioloş este de părere că PSD şi PNL nu sunt în stare să absoarbă fondurile europene pe care România le are la dispoziţie şi nici nu doresc să discute pe teme...