Vestea minunată primită de Horațiu Moldovan înainte de Real - Atletico

Duminica, 04 Februarie 2024, ora 12:38
3186 citiri
Horațiu Moldovan FOTO facebook Atletico de Madrid

Portarul român Horațiu Moldovan (26 de ani), care va fi implicat astăzi în marele derby al Madridului, Real - Atletico, a primit o veste excelentă din partea antrenorului Diego Simeone.

Astfel, transferat de la Rapid pentru 800.000 de euro, Moldovan va avea șansa să joace în acest sezon al Ligii Campionilor, după ce Atletico Madrid l-a trecut pe lista cu jucători eligibili pentru fazele eliminatorii.

În optimile Ligii Campionilor, Atletico Madrid va evolua cu Inter Milano. Meciul tur va avea loc în Italia, la 20 februarie, iar returul la 13 martie.

Quarterly Report - Editia 4

Ce nedreptate i s-a făcut românului Horațiu Moldovan la Atletico Madrid, în ultima etapă din Spania
Echipa spaniolă Atletico Madrid a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-0, gruparea bască Real Sociedad, în ultima etapă a campionatului spaniol, La Liga. Madrilenii au deschis scorul...
Barcelona a câștigat a doua oară la rând Liga Campionilor. UEFA a permis un banner de susținere pentru Palestina
Echipa Barcelona a câştigat, sâmbătă, pentru a doua oară consecutiv Liga Campionilor la fotbal feminin, învingând-o în finală pe Lyon, scor 2-0, pe stadionul San Mames din Bilbao....