Performanță magnifică pentru Horia Tecău. Românul e pentru a 7-a oară la Turneul Campionilor!

Vineri, 05 Noiembrie 2021, ora 15:22
4058 citiri
Horia Tecău

Echipa Horia Tecău/Kevin Krawietz (România/Germania) s-a calificat la Turneul Campionilor, ca urmare a rezultatelor de joi de la Rolex Paris Masters.

Alături de Tecău şi Krawietz s-a calificat şi perechea Jamie Murray/Bruno Soares (Marea Britanie/Brazilia), informează nittoatpfinals.com.

Horia Tecău s-a calificat astfel pentru a 7-a oară la Turneul Campionilor, competiție pe care a câștigat-o în 2015, în pereche cu olandezul Rojer.

În afara celor două echipe, mai sunt calificate perechile Filip Polasek/Ivan Dodig, Nikola Mektic/Mate Pavic, Rajeev Ram/Joe Salisbury, Marcel Granollers/Horacio Zeballos, Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut şi Juan Sebastian Cabal/Robert Farah.

Turneul Campionilor va avea loc la Torino, în perioada 14-21 noiembrie.

Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...