Cine e tenismenul care a dat lovitura la turneul ATP de la Sofia

Duminica, 02 Octombrie 2022, ora 19:53
1710 citiri
Marc Andrea Huesler a câștigat turneul de la Sofia FOTO facebook

Turneul ATP de la Sofia s-a terminat cu un câștigător surpriză, trofeul fiind adjudecat de un sportiv din apropierea locului 100 mondial.

Elvețianul Marc Andrea Huesler, locul 95 ATP, l-a învins pe danezul Holger Rune (31 ATP) în doar două seturi 6-4, 7-6.

Acesta este primul trofeu important din cariera sportivului de 26 de ani.

Marc Andrea Huesler este unul dintre cei mai înalți jucători din circuit, având 1,96 metri.

La turneele de Grand Slam la care a participat, Huesler n-a trecut niciodată de primul tur.

Sezonul 10 al show-ului culinar ”Chefi la Cuțite” de la Antena 1 se apropie de final, marea finală urmând să fie difuzată joi, 1 decembrie 2022. Miercuri, telespectatorii au aflat...
Veste tristă pentru fanii tenisului: ”Turneul a fost anulat!” Care e legătura cu Simona Halep
Simona Halep (31 de ani, 10 WTA), suspendată pentru dopaj din circuitul WTA, trebuia să participe la începutul lunii decembrie la un turneu demonstrativ la Johannesburg (Africa de Sud),...