Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Ianis Hagi, ridicat in slavi dupa meciul cu Pescara: Ce au remarcat jurnalistii italieni

Luni, 29 Mai 2017, ora 15:03
19355 citiri

Ianis Hagi a jucat mai mult de o jumatate de ora in partida din ultima etapa a Serie A dintre Fiorentina si Pescara (scor 2-2), iar fiul lui Gica Hagi a impresionat.

In cele 34 de minute in care a fost prezent pe teren, Ianis s-a remarcat prin driblinguri, viziune, o lovitura libera si modul in care loveste mingea cu ambele picioare, noteaza ViolaNews.

Jurnalistii din Italia au ramas impresionati si de fizicul lui Ianis.

"Fizic a crescut cel mai mult fata de cand a venit. La cum arata ii obliga pe oficialii Fiorentinei sa se intrebe ce vor face cu el in viitor, pentru ca nu poti sa nu-i oferi minute", noteaza sursa citata.

Notele primite de Ianis Hagi dupa jocul cu Fiorentina:

ViolaNews: 6

Gazzetta dello Sport: 6.5

Reppublica: 6

48 de minute a jucat in total Ianis Hagi pentru echipa mare a Fiorentinei in acest sezon.

In schimb, a prins 13 meciuri la echipa de tineret, pentru care a reusit 5 goluri si 3 asisturi.

2 milioane de euro a costat-o pe Fiorentina transferul lui Ianis de la Viitorul.

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...