Ianis Hagi rupe norii la echipa secunda a Fiorentinei

Duminica, 10 Decembrie 2017, ora 13:06
9198 citiri

Ianis Hagi a fost lasat din nou in afara lotului echipei mari a Fiorentinei, dar a reusit inca o performanta notabila la echipa secunda a gruparii viola.

Fiul lui Gica Hagi a fost trimis la gruparea Primavera pentru meciul cu Genoa si a fost unul dintre cei mai buni jucatori de pe teren.

Ianis a deschis scorul in minutul 10 al victoriei din deplasare cu Genoa, scor 3-0. Au mai inscris Gori si Sottil.

Tanarul mijlocas roman a fost tinut pe teren pana in minutul 86, cand a fost inlocuit cu Lakti.

E cel de-al doilea gol consecutiv marcat de Ianis pentru Fiorentina Primavera, dupa ce weekendul trecut a punctat superb contra celor de la Chievo.

Niciun minut n-a prins Ianis in acest sezon pentru echipa mare a Fiorentinei, care va juca duminica dupa-amiaza cu Napoli, in etapa a 16-a din Serie A.

• 2 milioane de euro a platit Fiorentina pentru Ianis Hagi, in vara anului trecut, cand l-a transferat de la Viitorul.

Quarterly Report - Editia 4

”Minune” într-un sat din Iași: Icoana dintr-o troiță a fost înlocuită cu un poster electoral cu chipul primarului
    Incidentul a avut loc în satul Cotârgaci, din comuna Bălțați, județul Iași. Localnicii au descoperit cu stupoare că icoana dintr-o troită din zonă a fost înlocuită cu un poster...
    Pericolul extremist crește în Europa. Formațiunea xenofobă și eurosceptică Partidul Libertății, pe primul loc în sondajele pentru europarlamentare în Austria
    Mai mult de un sfert dintre austrieci indică că vor vota cu formaţiunea xenofobă, eurosceptică şi prorusă Partidul Libertăţii (FPOe), la alegerile europarlamentare de pe 9 iunie. Potrivit...