Luni, 29 Iulie 2019, ora 14:29
43587 citiri

Ianis Hagi a avut parte de un debut fantastic la Genk, chiar daca trece printr-o perioada grea, dupa cum anunta presedintele Viitorului, Gica Popescu.

"Baciul" dezvaluie ca Ianis trebuie sa se puna la punct cu pregatirea fizica si trage tare in aceasta perioada.

"Cred ca nu se putea un debut mai potrivit pentru Ianis, decat sa intre 15 minute, sa dea golul victoriei, sa fie declarat de catre suporteri omul meciului...", a spus Gica Popescu pentru Telekom Sport.

"Este intr-o perioada grea, pentru ca lucreaza foarte mult la antrenamente. Din punct de vedere fizic, inca nu este pregatit si i-a transmis antrenorul acest lucru. El munceste foarte mult la antrenamente, astfel incat sa ajunga restul echipei din urma. Eu sunt convins ca Ianis va face un sezon extraordinar si se va impune", a completat acesta.

Ianis Hagi a marcat golul victoriei lui Genk in meciul cu Kortrijk, scor 2-1, la doua minute dupa ce a fost introdus pe teren.

4 milioane de euro a platit Genk pentru a-l transfera pe Ianis Hagi de la Viitorul.

Se interzise fumatul țigărilor electronice în spațiile publice închise și în birouri. Ce mai prevede legea promulgată de Klaus Iohannis
O lege promulgată deja de președintele Klaus Iohannis interzice vânzarea către minori a țigărilor electronice, dar și a dispozitivelor de vapat, cu sau fără nicotină. Acestea au fost...
Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...