Ianis Hagi nu se uită la bani! Ce a făcut fotbalistul imediat după ce a scăpat de Covid - 19. Românul i-a uimit pe scoțieni VIDEO

Joi, 23 Septembrie 2021, ora 02:23
19439 citiri
Ianis Hagi. FOTO: Facebook / Rangers

Ianis Hagi a revenit pe teren după ce a fost bolnav de COVID - 19 mai bine de doua săptămâni.

Fotbalistul român a dat o pasă de gol fenomenală în ultima partidă al lui Rangers.

Ianis Hagi a fost rezervă, dar a intrat după pauză în meciul câștigat de echipa sa cu Livingston, din sferturile Cupei Ligii Scotiei, 2-0.

Jucătorul român a făcut faza primului gol pentru Rangers, marcat de Roofe.

Ilie Dumitrescu are numai cuvinte de laudă despre Ianis Hagi. Fostul fotbalist al naționalei a făcut niște dezvăluiri despre micul Hagi.

"Sunt impresionat de mesajul ăsta, apropo de Ianis. Deci copilul și-a plătit avion personal și a ajuns luni spre marți (n.r - în Scoția), a făcut un singur antrenament și practic, cu un singur antrenament, a intrat 45 de minute și chiar a făcut diferența.

E un lucru extraordinar. Nu știam lucrul ăsta. Mi-a scris Hagi. Uite cât își dorește, s-a antrenat aici, a ținut dietă, e profesionist. Au fost surprinși după pauza asta. Bravo lui! Un copil cuminte și cu o educație profesională extraordinară", a spus Ilie Dumitrescu, la Digi Sport

Sursa video: Youtube / Premiere Sport

Ianis Hagi, ca un actor de cinema la reunirea lotului. Cum au venit îmbrăcați tricolorii lui Edi Iordănescu FOTO
Selecționerul Edi Iordănescu a sunat adunarea pentru meciurile amicale din luna martie, pregătitoare în perspectiva turneului final din Germania. Naționala României întâlnește vineri,...
Ce a făcut Alaves cu Ianis Hagi pe teren în repriza a doua
Echipa spaniolă Athletic Bilbao a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Alaves, într-un meci al etapei a 29-a din La Liga. Oaspeţii au primit penalti în minutul 31,...
#Ianis Hagi, #Ianis Hagi Rangers, #Gica Hagi, #Covid 19, #Ilie Dumitrescu , #Gica Hagi