Ianis Hagi a jucat doar din minutul 86 in victoria lui Glasgow Rangers in campionatul Scotiei

Sambata, 22 August 2020, ora 20:21
6060 citiri
Foto. facebook Ianis Hagi

Fotbalistul roman Ianis Hagi a jucat doar din minutul 86 in victoria lui Glasgow Rangers, 2-0 acasa cu Kilmarnock, sambata, in etapa a 5-a a campionatului Scotiei.

Titular in primele patru etape, Ianis Hagi a fost introdus de antrenorul Steven Gerrard in locul lui Ryan Kent, cel care a punctat in minutul 77. Internationalul roman nu are niciun gol si nicio pasa decisiva in actuala editie de campionat.

Scorul fusese deschis de Kemar Roofe (50). Golgheterul Alfredo Morelos nu a fost in lotul gazdelor.

Rangers, vicecampioana in sezonul trecut, are 13 puncte si este pe prima pozitie a clasamentului, la 3 puncte de a doua clasata, Hibernian, ce are un meci mai putin disputat. Celtic Glagow, detinatoarea titlului, are doar doua meciuri disputate si ocupa locul 6, cu 4 puncte.

Emmanuel Macron se face fotbalist. Președintele Franței joacă într-un meci caritabil
Pentru câteva ore, Emmanuel Macron va da costumul de președinte pe echipamentul de fotbalist, anunță Le Figaro. Preşedintele Franţei este aşteptat miercuri, 24 aprilie, la Plaisir, în...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...