Ianis Hagi, certat de Steven Gerrard

Luni, 09 Martie 2020, ora 10:31

Ianis Hagi e pus la zid de Steven Gerrard dupa ultimul meci disputat de Glasgow Rangers.

Tehnicianul lui Gers a dezvaluit ca i-a certat la pauza meciului cu Ross County pe cei trei oameni din ofensiva: Ianis Hagi, Ryan Kent si Alfredo Morelos.

Dintre cei trei, doar Ryan Kent s-a ridicat la nivelul asteptarilor lui Gerrard in partea secunda.

"Am vrut mai mult de la cei trei jucatori din fata asa ca i-am confruntat la pauza", a dezvaluit Gerrard.

"Ryan (Kent - n.red.) a inscris golul victoriei si ma bucur pentru ca a inteles ce i-am transmis. Sunt doua moduri prin care poti primi o critica: sa te ascunzi sau sa o primesti cu barbatie. Unii jucatori accepta critica si invata ceva din ea, in timp ce altii se victimizeaza si se ascund", a adaugat antrenorul lui Rangers.

Vezi si: Presa din Scotia l-a criticat pe Ianis Hagi dupa un meci slab si i-a acordat cea mai mica nota din cadrul echipei

Glasgow Rangers s-a impus cu 1-0 pe terenul lui Ross County, cu golul marcat de Ryan Kent in minutul 77.

Ianis Hagi a fost titular, insa a fost inlocuit in minutul 63 dupa o prestatie dezamagitoare.