Iata cum s-a descurcat Ianis Hagi in cel de-al doilea meci ca titular la Glasgow Rangers

Sambata, 08 Februarie 2020, ora 16:16
13906 citiri

Ianis Hagi a fost din nou titular la Glasgow Rangers, la trei zile distanta de meciul cu Hibernian, in care a marcat golul victoriei.

In meciul din Cupa Scotiei de la Hamilton, antrenorul Steven Gerrard l-a folosit pe Ianis in spatele varfurilor, insa prestatia internationalului roman n-a mai fost la fel de impresionanta ca la mijlocul saptamanii.

Ianis a avut o mare ocazie de gol in minutul 5, cand a reluat cu capul putin pe langa poarta, si o combinatie de efect cu Morelos, dar cam atat!

Gerrard a decis sa-l schimbe pe Ianis in minutul 73, cand scorul era 2-1 pentru Rangers, in locul sau fiind trimis in teren Steven Davis.

Glasgow Rangers a castigat in cele din urma cu 4-1 si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Scotiei, dupa golurile marcate de Smith (min.38) pentru gazde, respectiv Arfield (min.25 si 90+2), Aribo (min.68) si Morelos (min.85) pentru oaspeti.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Ianis Hagi Hamilton Rangers, #Ianis Hagi Cupa Scotiei, #Ianis Hagi Glasgow Rangers , #Glasgow Rangers