Seara fantastica pentru Ianis Hagi: A marcat de doua ori pentru Rangers in Europa League (Video)

Joi, 20 Februarie 2020, ora 23:53
29500 citiri

Ianis Hagi a marcat de doua ori pentru Glasgow Rangers in meciul castigat cu Sporting Braga, scor 3-2, in prima mansa a 16-imilor Europa League.

Lusitanii au dominat prima ora a partidei si au condus 2-0 dupa golurile marcate de Fransergio (min.11) si Ruiz (min.59), insa Ianis Hagi a intors soarta meciului.

Mijlocasul roman sosit sub forma de imprumut de la Genk a inscris prima oara in minutul 67, cu un sut frumos de la 15 metri, mingea lovind bara inainte de a intra in poarta.

Apoi, in minutul 82, Ianis a punctat cu sansa dintr-o lovitura de la aproximativ 25 de metri, deviata de zid.

Intre cele doua reusite, Ianis a pasat decisiv la golul lui Aribo, din minutul 75.

Mansa retur se va disputa joia viitoare, in Portugalia.

România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
Nicușor Dan: ”Într-o țară civilizată, Ştefan Dumitraşcu și domnii Greblă şi Hopincă ar trebui să fie azi în pușcărie”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a enumerat joi, 28 martie, câteva persoane despre care consideră că „într-o ţară civilizată ar trebui să fie azi în puşcărie. „Eu am precizat azi...