Ianis Hagi, din nou titular la Alaves. Cum s-a descurcat românul în meciul pierdut pe teren propriu

Sambata, 09 Decembrie 2023, ora 17:44
2358 citiri
Ianis Hagi FOTO facebook

Formaţia Deportivo Alaves, la care joacă Ianis Hagi, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa Las Palmas, într-un meci din etapa a 16-a a campionatului Spaniei.

Golul a fost marcat de Rodriguez, în minutul 31.

Ianis Hagi a jucat până în minutul 63. În minutul 41, el a pasat excelent pentru Samu Omorodion, însă atacantul a ratat din poziție de unu la unu cu portarul.

Românul a șutat o dată pe lângă poartă, a reușit 8 din cele 11 pase încercate, a creat o ocazie de gol și a câștigat un duel aerian. Pentru prestația sa, Sofascore l-a notat cu 7,3, informează DigiSport.

Alaves ocupă locul 13 în clasament, cu 16 puncte, în timp ce Las Palmas este pe 8, cu 24 de puncte. Lider este Real Madrid, care are 38 de puncte.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Alaves, punct mare în deplasare. Ce a făcut internaționalul român Ianis Hagi
Echipele spaniole Betis Sevilla şi Alaves au încheiat la egalitate duminică seara, la Sevilla, scor 0-0, într-un meci din etapa a 25-a din La Liga. Ianis Hagi nu a fost utilizat la Alaves....
Ianis Hagi: "Visul meu cel mai mare e să îmi iasă freza asta" Și-a adus frizerul din România
Ianis Hagi nu mai joacă la Deportivo Alaves, primind tot mai puține minute de la antrenorul Luis Garcia. Fotbalistul român pare că a pierdut încrederea antrenorului, însă nu renunță și...