Alaves, egalată în ultimele minute pe teren propriu. Ce a făcut internaționalul român Ianis Hagi

Sambata, 24 Februarie 2024, ora 21:59
34295 citiri
Ianis Hagi FOTO facebook

Echipa spaniolă Alaves a terminat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Mallorca, în etapa a 26-a din La Liga.

La Alaves, gazdele, fără Ianis Hagi pe teren, au deschis scorul în minutul 76, prin Carlos Benavidez, jucător intrat pe teren cu numai patru minute înainte. Matija Nastasic a egalat în minutul 88 şi partida s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Atacantul român Ianis Hagi a fost rezervă neutilizată la Alaves, care – cu 29 de puncte, se clasează pe locul 12. Mallorca este pe 16, cu 24 de puncte.

Rezultat rușinos pentru echipa lui Ianis Hagi. Ce-a făcut internaționalul român
Alaves, echipa internaționalului român Ianis Hagi (25 de ani), a suferit un eșec rușinos în etapa a 31-a a campionatului Spaniei. Astfel, Alaves, clasată pe locul 14, a fost învinsă cu...
Cei mai influenți zece europarlamentari români. Cu cât sunt plătiți și care dintre ei candidează din nou FOTO
După alegerile europarlamentare din 9 iunie, România va avea în continuare treizeci și trei de reprezentanți în plenul Parlamentului European (PE), dar nu toți se remarcă prin activitatea...