Meci dramatic pentru Alaves. Ce a făcut internaționalul român Ianis Hagi

Marti, 05 Martie 2024, ora 00:05
4566 citiri
Ianis Hagi FOTO DigiSport.ro

Alaves a ratat câteva ocazii bune pe terenul Osasunei, dar a primit gol în minutul 76.

Deportivo Alaves a pierdut cu 1-0 pe terenul Osasunei în epilogul etapei a 27-a din campionatul spaniol.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Budimir în minutul 76, la puțin timp după ce Alaves a ratat o ocazie mare.

Antrenorul oaspeților, Luis Garcia Plaza, l-a introdus pe Ianis Hagi pe teren în minutul 86, ultima schimbare a lui Alaves, dar românul nu a putut schimba soarta partidei. Formația lui Ianis Hagi a ajuns la cinci meciuri fără victorie în campionatul spaniol.

În clasament, Osasuna ocupă locul 10, cu 36 de puncte, iar Alaves e pe 13, cu 29 de puncte.

Rezultat rușinos pentru echipa lui Ianis Hagi. Ce-a făcut internaționalul român
Alaves, echipa internaționalului român Ianis Hagi (25 de ani), a suferit un eșec rușinos în etapa a 31-a a campionatului Spaniei. Astfel, Alaves, clasată pe locul 14, a fost învinsă cu...
E ultimul minut și echipa ta are penalty. Cea mai proastă execuție posibilă VIDEO
Un moment amuzant a avut loc în campionatul spaniol, la meciul dintre Osasuna și Valencia. Pe stadionul El Sadar din Pamplona oaspeții au deschis scorul în minutul 18 prin Alemida. Osasuna a...