Cum a fost notat Ianis Hagi pentru prestația lui din meciul cu Barcelona

Duminica, 04 Februarie 2024, ora 06:54
6129 citiri
Ianis Hagi FOTO X

Formaţia Alaves, la care joacă Ianis Hagi, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de FC Barcelona, într-un meci din etapa a 23-a a campionatului Spaniei.

Învingătorii au marcat prin Lewandowski ’22, Gundogan ’49 şi Roque ’63.Pentru Alaves a înscris Omorodion, în minutul 51.

Autorul ultimului gol al catalanilor, Vitor Roque, a fost eliminat în minutul 72.

Ianis Hagi, care a început jocul pe banca de rezerve, a intrat pe teren în minutul 77, când echipa lui era în superioritate numerică.

Ianis a fost notat cu 6,8 de site-ul Sofascore. A reuşit şase pase corecte din cele şapte pe care le-a încercat. Totodată, fotbalistul român a pierdut posesia de opt ori şi a reuşit să dribleze o singură dată un adversar.

Rușinea cu care Ianis Hagi pleacă din campionatul Spaniei, după 22 de meciuri
Internaționalul român Ianis Hagi (25 de ani) a evoluat duminică seară în meciul Las Palmas - Alaves (1-1) din ultima etapă a campionatului Spaniei, aceasta fiind și ultima sa prezență în...
Presa din Spania, la despărțirea de Ianis Hagi: ”E alcătuit din flash-uri”. Ce notă a primit românul
Formaţia Alaves, la care joacă Ianis Hagi, a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Las Palmas, în ultima etapă a campionatului Spaniei. Alaves a deschis scorul...