Ce notă i-au dat spaniolii lui Ianis Hagi, după ce a atins de nouă ori mingea în meciul cu Real Madrid

Vineri, 22 Decembrie 2023, ora 10:22
4648 citiri
Ianis Hagi e la Alaves FOTO facebook

Intrat din postura de rezervă în partida Alaves – Real Madrid 0-1, din runda cu numărul 18 a campionatului spaniol, Ianis Hagi a atins mingea de 9 ori în 31 de minute.

Alaves a încasat a treia înfrângere la rând în La Liga și se află pe locul 16 în clasament, la doar 3 puncte în fața primei poziții retrogradabile.

„A fost introdus pe teren ca element surpriză, dar nu a jucat bine. Nu i-a oferit lui Alaves ceea ce avea nevoie, nici măcar în superioritate numerică, și a fost depășit în repetate rânduri. El trebuie să ofere mult mai mult după pauză”, au scris ziariștii de la Noticias de Alava, care i-au dat nota 3, fiind socotit cel mai slab de pe teren.

Ianis a atins mingea de 9 ori. El a expediat 3 pase, dintre care doar una și-a atins destinația. În schimb, Ianis a pierdut de 4 ori posesia în favoarea adversarilor.

Quarterly Report - Editia 4

Ce-a făcut Ianis Hagi în primul meci după ce a impresionat contra lui Real Madrid
Internaționalul român Ianis Hagi (25 de ani) a evoluat sâmbătă seară în meciul Alaves - Getafe (1-0) din penultima etapă a campionatului Spaniei. După ce în precedenta etapă a fost...
Gică Hagi le-a spus scoțienilor ce se va întâmpla cu Ianis după EURO
Internaționalul român Ianis Hagi va juca ultimul său meci la Alaves în acest weekend și este programat să se întoarcă la Rangers după aceea. Mai are doi ani de contract, dar nu este...