Se duce la vale: ce s-a întâmplat cu Ianis Hagi după prestația jenantă din meciul cu Real Madrid

Sambata, 23 Decembrie 2023, ora 11:51
5108 citiri
Ianis Hagi FOTO DigiSport.ro

Intrat din postura de rezervă în partida Alaves – Real Madrid 0-1, din runda cu numărul 18 a campionatului spaniol, Ianis Hagi a atins mingea de 9 ori în 31 de minute.

„A fost introdus pe teren ca element surpriză, dar nu a jucat bine. Nu i-a oferit lui Alaves ceea ce avea nevoie, nici măcar în superioritate numerică, și a fost depășit în repetate rânduri. El trebuie să ofere mult mai mult după pauză”, au scris ziariștii de la Noticias de Alava, care i-au dat nota 3, fiind socotit cel mai slab de pe teren.

Ianis a atins mingea de 9 ori. El a expediat 3 pase, dintre care doar una și-a atins destinația. În schimb, Ianis a pierdut de 4 ori posesia în favoarea adversarilor.

Pe site-ul specializat transfermarkt, cota de piață a lui Ianis Hagi a scăzut de la 4 milioane la 3,5 milioane de euro.

Nu a mai cotat așa de jos din 2019, de pe vremea când evolua la Viitorul.

Quarterly Report - Editia 4

Rușinea cu care Ianis Hagi pleacă din campionatul Spaniei, după 22 de meciuri
Internaționalul român Ianis Hagi (25 de ani) a evoluat duminică seară în meciul Las Palmas - Alaves (1-1) din ultima etapă a campionatului Spaniei, aceasta fiind și ultima sa prezență în...
Presa din Spania, la despărțirea de Ianis Hagi: ”E alcătuit din flash-uri”. Ce notă a primit românul
Formaţia Alaves, la care joacă Ianis Hagi, a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Las Palmas, în ultima etapă a campionatului Spaniei. Alaves a deschis scorul...