Ianis Hagi, din nou în centrul atenției în Scoția! Fază de senzație făcută de fotbalistul român pentru Rangers VIDEO

Sambata, 16 Octombrie 2021, ora 18:38
28286 citiri

Ianis Hagi continuă formă bună de la națională și la echipa de club. Fotbalistul român a fost decisiv pentru Rangers în Scoția.

Hagi s-a întors cu moralul bun după meciurile României din preliminarii și a făcut o fază frumoasă în prima liga scoțiana.

Introdus titular de Gerars, jucătorul român a fost decisiv pentru echipa sa.

Incursiunea sa pe partea dreaptă a atacului în minutul 40 a dus la marcarea primul gol pentru Rangers, în meciul cu Hearts.

Ianis Hagi jucat până în minutul 75, atunci când a fost schimbat. Imediat după ieșirea fotbalistului român de pe teren, Rangers a fost egalată de Hearts.

În urma acestui rezultat, 1-1, echipa lui Hagi este prima în clasament, cu 20 de puncte.

Ianis Hagi are parte de un sezon foarte bun la Rangers. Evoluțiile lui au atras atenția unor echipe importante din Europa. AS Roma, Aston Villa, Galatasaray îl vor pe fotbalistul român....
Caracterizare dură! Ce spun scoțienii despre Ianis Hagi, după ultima prestație a românului
Ianis Hagi a fost integralist în ultimul meci al celor de la Glasgow Rangers, câștigat cu 1-0, în deplasare, la Hibernian. Românul n-a avut însă o evoluție apreciată, fiind notat cu...