Ianis Hagi, din nou în centrul atenției în Scoția! Fază de senzație făcută de fotbalistul român pentru Rangers VIDEO

Sambata, 16 Octombrie 2021, ora 18:38
28687 citiri
Ianis Hagi. Foto: Facebook / Rangers

Ianis Hagi continuă formă bună de la națională și la echipa de club. Fotbalistul român a fost decisiv pentru Rangers în Scoția.

Hagi s-a întors cu moralul bun după meciurile României din preliminarii și a făcut o fază frumoasă în prima liga scoțiana.

Introdus titular de Gerars, jucătorul român a fost decisiv pentru echipa sa.

Incursiunea sa pe partea dreaptă a atacului în minutul 40 a dus la marcarea primul gol pentru Rangers, în meciul cu Hearts.

Ianis Hagi jucat până în minutul 75, atunci când a fost schimbat. Imediat după ieșirea fotbalistului român de pe teren, Rangers a fost egalată de Hearts.

În urma acestui rezultat, 1-1, echipa lui Hagi este prima în clasament, cu 20 de puncte.

Amenințat cu absența de la Euro, Ianis Hagi a reacționat și a luat prima decizie: ”Cum a spus și tata...”
Ianis Hagi a jucat în ambele meciuri amicale ale echipei naționale, dar nu a fost titular nici cu Irlanda de Nord, nici contra Columbiei, prezența sa la Euro 2024 fiind pusă sub semnul...
Presiune pe Edi Iordănescu la Euro: ”Dacă nu-l ia pe Ianis, are scandal”
Fotbalistul echipei naţionale a României, Ianis Hagi, autorul unui gol în amicalul cu Columbia de marţi seara, nu crede că va rata lotul primei reprezentative pentru EURO 2024 chiar dacă...
#Ianis Hagi, #Ianis Hagi Rangers, #rangers, #Ianis Hagi nationala Romaniei , #Romania