Mesajul lui Ianis Hagi dupa infrangerea cu Spania: "Am luptat pana in ultimul minut"

Sambata, 07 Septembrie 2019, ora 11:26
4143 citiri

Ianis Hagi a transmis un mesaj mobilizator dupa ce nationala Romaniei a fost invinsa de Spania in preliminariile Euro 2020.

Tanarul mijlocas roman spune ca "tricolorii" au luptat pana in ultimul minut si, chiar daca rezultatul nu a fost cel dorit, acum trebuie sa se concentreze pe urmatoarea partida.

"Am luptat pana in ultimul minut, dar nu a iesit cum am vrut. Increzatori si motivati ne gandim acum doar la urmatorul meci. Hai, Romania!", a scris Ianis Hagi pe o platforma de socializare.

Nationala Romaniei a fost invinsa pe teren propriu de Spania, scor 2-1, intr-un meci din grupa F a preliminariilor pentru EURO 2020.

A fost o partida in care "tricolorii" au fost dominati copios, scorul fiind mult limitat de interventiile excelente ale portarului nostru, Ciprian Tatarusanu. Ianis Hagi a fost introdus pe final de partida si a impresionat cu cateva actiuni ofensive.

In etapa urmatoare a preliminariilor, Romania va intalni Malta, duminica de la ora 19:00, la Ploiesti.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Ianis Hagi nationala Romania, #Ianis Hagi Romania Spania, #Romania Spania Euro 2020 , #Romania