Nota primita de Ianis Hagi dupa evolutia din Liga Campionilor

Miercuri, 11 Decembrie 2019, ora 15:00
15820 citiri

Ianis Hagi a avut o evolutie apreciata in partida pe care Genk a pierdut-o cu 4-0 pe terenul lui Napoli, in grupele Ligii Campionilor.

Tanarul fotbalist roman a primit nota 6.5 din partea jurnalistilor italieni de la EuroSport, aceasta fiind cea mai mare acordata unui jucator de la Genk.

"A avut cateva numere de licean. Ar avea nevoie de mai multa continuitate", au comentat italienii, cu referire la driblingurile de curtea scolii incercate de Ianis pe teren.

Ianis Hagi a intrat pe final in partida pe care Genk a pierdut-o in deplasarea de la Napoli, scor 0-4, in ultima etapa a grupelor Ligii Campionilor.

Fiul lui Gica Hagi a fost trimis pe teren in minutul 72, cand italienii conduceau deja cu 3-0.

La sase minute de la intrarea pe teren, Ianis a creat o faza periculoasa, dar colegii sai au ratat incredibil.

Apoi, in minutul 82 el a sutat pe langa poarta dintr-o pozitie foarte buna, din marginea careului, spre nemultumirea colegilor sai.

Ultima faza in care Ianis a fost implicat a avut loc in minutul 88, cand a sutat in plasa laterala din lovitura libera.

In total, Ianis a bifat 140 de minute in editia curenta a Ligii Campionilor, fara sa ofere vreun assist sau sa marcheze vreun gol.

Dupa acest rezultat, Genk incheie grupa pe ultimul loc, cu un singur punct, si este eliminata din cupele europene.

C.S.

Ministrul Agriculturii le ia apărarea crescătorilor: "Eu nu cred că fermierii români vopsesc puii. Cel mai mare export de carne de pui în Franţa se face din România"
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a precizat că el nu crede că „fermierii români vopsesc puii”. Declarațiile vin în contextul în care fostul președinte al...
Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...