Presa din Scotia, despre evolutia lui Ianis Hagi din ultimul meci

Joi, 13 Februarie 2020, ora 07:01
19651 citiri

Jurnalistii scotieni au analizat prestatia pe care Ianis Hagi a avut-o in ultimul meci al lui Glasgow Rangers, pierdut pe terenul lui Kilmarnock cu 2-1.

Scotienii nu au putut remarca mare lucru la Ianis, in afara unei pase ideale pe care a oferit-o in prima repriza.

"Ianis a creat prima sansa de gol a lui Rangers, cu o pasa din prima catre Joe Aribo", a remarcat Four Four Two.

De asemenea, si publicatia The Scotsman a remarcat ca acesta a fost singurul moment de sclipire al lui Ianis.

"A provocat aplauze prin unele atingeri de maestru, insa e pacat ca suturile sale nu si-au atins tinta", a comentat publicatia scotiana.

Amintim ca Ianis Hagi a fost titular din nou pentru Glasgow Rangers in partida din campionatul Scotiei disputata in deplasarea de la Kilmarnock.

In prima repriza, Ianis a creat o sansa buna de gol, dupa ce i-a pasat ideal din prima lui Aribo, dar sutul acestuia s-a dus pe langa poarta.

Cateva minute mai tarziu, Ianis si-a incercat norocul din afara careului, dar a sutat slab, mult pe langa poarta.

In partea secunda, jocul lui Ianis a fost destul de sters, avand un singur sut slab pe poarta.

Steven Gerrard l-a scos de pe teren in minutul 83, in fluieraturile fanilor lui Kilmarnock, cand scorul era 1-1. Fara Ianis, Rangers a mai primit un gol si a pierdut meciul.

C.S.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...