Ianis Hagi a marcat primul gol pentru Glasgow Rangers: Reusita superba a fotbalistului roman (Video)

Miercuri, 05 Februarie 2020, ora 23:30
19067 citiri

Ianis Hagi a marcat primul sau gol pentru Glasgow Rangers la primul meci ca titular in campionatul Scotiei!

Tanarul fotbalist roman a marcat golul de 2-1 in partida cu Hibernian, in minutul 84, si a stabilit scorul final.

Ianis a punctat cu un sut superb la coltul lung, care nu i-a dat nicio sansa portarului advers.

In prima repriza, Ianis a fost destul de crispat si a avut putine realizari, desi a incercat sa fie cat mai prezent in joc.

Lucrurile au stat ceva mult mai bine in partea secunda, cand Ianis a mai avut doua ocazii de a marca.

Mai intai chiar in startul partii secunde, cand a aparut excelent la finalizare, dar sutul sau din sapte metri s-a dus putin pe langa poarta.

Apoi, in minutul 69, Ianis a executat o lovitura libera din marginea careului, insa sutul sau a fost scos in corner de portar.

Ianis a fost scos de pe teren in minutul 88, in aplauzele fanilor scotieni, care s-au ridicat in picioare pentru a-l ovationa.

Acesta a fost al doilea meci pentru Ianis in tricoul lui Glasgow Rangers, de cand a fost imprumutat de la Genk.

Comentatorii postului Rangers TV au apreciat evolutia lui Ianis, in special pentru faptul ca a avut un control bun al mingei, ca a fost dispus la efort si pentru ca a lovit mingea foarte bine cu ambele picioare.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...