VIDEO Ianis Hagi, calificare in optimile Europa League dupa un meci fabulos in Scotia

de Teodor Serban
Joi, 25 Februarie 2021, ora 22:03

Iani Hagi s-a calificat cu Rangers in optimi dupa un meci incredibil in Scotia, 5-2, cu Antwerp.

In tur, Rangers a invins cu 4-3 in Belgia.

Fotbalistul roman nu a marcat insa s-a facut remarcat in cele 70 de minute in care a jucat.

Ianis Hagi a contribuit din plin la golul trei al scotienilor si a mai ratat cateva ocazii.

Vezi rezumatul partidei AICI

Romanului ii merge de minune la Rangers, alaturi de care are sanse foarte mari sa castige titlul in Scotia dupa foarte multi ani.

Articol citit de 7603 ori

3 comentarii

Ianis Hagi

a jucat atat de bine, incat din 5 goluri inscrise de echipa la care joaca el, Hagi nu a dat nici unul, fiind, cel putin in schema, atacant. Si a fost atat de bun, atat de util echipei, incat prin minutul 70, antrenorul l-a invitat la odihna pe banca, descurcandu-se la fel de bine, sau poate si mai bine fara Ianis Hagi pe teren, pentru ca echipa lui a mai dat doua goluri cu Hagi pe banca, sau la vestiar, unde o fi fost el din minutul 70. Dealtfel, in cele doua jocuri, intre Rangers si Antwerp, scor cumulat 9-5, Hagi nu a dat nici un gol din cele 9 ale echipei sale, si a jucat aproape un meci intreg, cumulat. La Antwerp, a intrat in minutul 74, la Glasgow, a iesit in minutul 70. Mare fotbaliator Hagi asta!

@darnic00 Rank user: x5 26.02.2021, 07:40