Ianis Hagi iese din nou la rampa in Scotia. A oferit pasa de gol la reusita de trei puncte a lui Rangers (Video)

Duminica, 16 Februarie 2020, ora 18:53
13699 citiri

Ianis Hagi a avut din nou o prestatie foarte buna in tricoul celor de la Glasgow Rangers, grupare care si-a castigat partida de duminica in fata celor de la Livingston, in etapa curenta din Scotia.

Glasgow a dispus de Livingston cu scorul de 1-0, gol marcat de Arfield in minutul 59. Pasa de gol i-a apartinut romanului Ianis Hagi, care l-a lasat excelent pe atacant in pozitie de 1 la 1 cu portarul advers.

Golul in imagini VIDEO poate fi urmarit aici, pe acest link.

Hagi s-a descurcat bine per total in aceasta partida. In minutul 40, a mai avut o pasa "luminoasa" catre decarul Davis, dar acesta nu l-a putut invinge pe portarul rival.

In fine, acelasi fost mijlocas de la Viitorul a incercat un sut de la distanta in minutul 15, dar mingea s-a dus putin alaturi de poarta.

Romanul a fost titular si in aceasta partida, care trebuia sa se dispute sambata de la ora 17, iar Steven Gerrad l-a inlocuit in ovatiile publicului de pe Ibrox Park in minutul 83.

Steven Gerrard l-a mentinut pe Ianis Hagi in formula de start a partidei cu Livingston

Iata echipa de start folosita de Gerrard duminica: McGregor - Tavernier, Goldson, Katic, Halliday - Arfield, Davis, Jack - I. Hagi, Morelos, Kent.

Rangers e la 10 puncte de locul 1 ocupat de Celtic, dar are si un meci mai putin de disputat.

Ianis Hagi a fost imprumutat de clubul sau Racing Genk in Scotia pentru 6 luni.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Ianis Hagi iese la rampa in, #Ianis Hagi pasa de gol pentru, #inca un meci foarte bun Ianis , #stiri Ianis Hagi