Ianis Hagi, titular în primul meci după ce s-a vindecat de Covid-19. Cum s-a descurcat fotbalistul român

Sambata, 25 Septembrie 2021, ora 20:01
3195 citiri
Ianis Hagi

Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi titular, a câștigat meciul disputat sâmbătă, în deplasare, cu Dundee, la primul meci disputat de internaționalul român după ce a depășit perioada de izolare cauzată de coronavirus.

Recuperat după ce a fost infectat cu Covid-19, Ianis Hagi (22 de ani) a revenit la echipa sa de club și afost titularizat de antrenorul Steven Gerrard în confruntarea cu Dundee, ultima clasată în campionatul din Scoția.

Glasgow Rangers a câștigat meciul cu Dundee, scor 1-0, gol marcat de Ayodele-Aribo, în minutul 16. Ianis Hagi a fost schimbat în minutul 73.

În clasament, Rangers își păstrează poziția de lider, după 7 etape, cu 16 puncte.

Coreea de Nord a ordonat o izolare timp de cinci zile a capitalei Phenian, din cauza unei ”boli respiratorii”, potrivit unui site specializat sud-coreean, relatează AFP. Această măsură...
Gol și pasă de gol pentru Ianis Hagi la revenirea pe teren
Ianis Hagi a pierdut ultimul an, din cauza unei grave accidentări la genunchi, care a necesitat o operație de ligamente încrucișate. El s-a accidentat într-un meci Rangers- Stirling 4-1 din...