Pasa de gol pentru Ianis Hagi, la primul sau meci ca titular dupa aproape doua luni (Video)

Duminica, 01 Decembrie 2019, ora 09:24
19295 citiri

Ianis Hagi a mai iesit in fine la rampa in Belgia, acolo une evolueaza pentru campioana en-titre din Jupiler League, Racing Club Genk.

Titularizat in premiera de noul antrenor Hannes Wolf, dupa plecarea lui Felice Mazzu, Ianis a jucat inca din primul minut in jocul cu Saint Truidense si a oferit o pasa de gol la reusita lui Samata din minutul 9. Genk a pierdut totusi acest meci cu 2-1, dupa ce inca din prima repriza, Truidense a intors jocul.

Golurile au fost marcate de Boli (min.18) si Suzuki (min.41).

In acest sezon, Hagi se poate lauda cu 14 meciuri jucate pentru Genk, in toate competitiile, rastimp in care a reusit 3 goluri si trei pase de gol.

Imagini VIDEO cu pasa de gol a lui Ianis le puteti urmari pe acest link.

In clasament, Genk a coborat pana pe 9, cu 21 de puncte, la 7 distanta de ocuparea unui loc de play-off.

Baiatul legendarului Gica Hagi nu mai bifase un meci ca titular in Belgia de pe 19 octombrie, partida in care a evoluat din primul minut cu Standard Liege. Pe atunci, inca era antrenor Mazzu.

Dupa plecarea acestuia, a venit Hannes Wolf la Genk, un tehnician german de 38 de ani. Wolf a mai lucrat cu un singur roman in cariera, Alexandru Maxim, in sezonul 2016-2017 la Stuttgart.

Reamintim ca sambata, un alt roman a facut senzatie in Europa, e vorba de George Puscas, care a marcat un hattrick in tricoul lui Reading:

George Puscas, 3 goluri in 5 minute pentru Reading: Meci fabulos pentru roman

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Ianis Hagi titular la Genk pasa, #Hagi titular dupa doua luni pentru , #stiri Ianis Hagi