Pasa de gol splendida pentru Ianis Hagi in Belgia. Genk sparge gheata dupa doua infrangeri la rand (Video)

Duminica, 18 August 2019, ora 08:00
13759 citiri

Fotbalistul roman Ianis Hagi a oferit, sambata seara, o pasa de gol in victoria echipei sale Racing Club Genk, campioana Belgiei, dupa doua infrangeri la rand inregistrate in acest sezon.

A fost 4-0 pentru Genk in deplasarea de la Beveren, iar Ianis Hagi a fost trimis pe teren abia din minutul 76, asta dupa ce etapa trecuta a dezamagit ca titular.

La ultimul gol al echipei sale, Hagi a pasat decisiv in mod splendid pentru atacantul tanzanian Mbwana Samatta, angajandu-l pe acesta cu o pasa in adancime din propria sa jumatate, asa cum puteti urmari in imagini VIDEO mai jos:

Acest gol a venit in minutul 86, Ianis intrand pe gazon cu zece minute mai devreme, in locul lui Piotrowski, la scorul de 3-0 in favoarea lui Genk.

Africanul Samatta a marcat un hattrick in minutele 53, 66 si 86, iar Paintsil a marcat celalalt gol, al patrulea, primul al partidei de fapt, in minutul 21.

Iata echipele de start ale meciului:

Waasland-Beveren: Gabriel - Wiegel, Caufriez, Vukotic, Vukcevic - Emmers, Schryvers, Djihad - Verreth, Forte, Badibanga.

Genk: Coucke - De Norre, Dewaest, Lucumi, Uronen - Piotrowski, Berge, Heynen - Ito, Samatta, Paintsil.

Romanul de 20 de ani are deja un gol in prima liga belgiana, cand a adus victoria lui Genk in prima etapa cu Kortrijk, scor 2-1.

Doua victorii si doua infrangeri are pana acum Genk in acest sezon, avand 6 puncte si fiind pe locul 7 in clasament.

Ianis a fost cumparat de Genk pentru 4 milioane de euro in aceasta vara de la Viitorul dupa ce a fost marea vedeta a Romaniei la Europenele de tineret din Italia.

Piedone, despre „mazilirea doctorului Cârstoiu” de către Coaliție: „Blat politic prin care PSD şi PNL îl susţin pe Nicuşor Dan”
Candidatul PUSL la Primăria Capitalei, Cristian Popescu Piedone, a declarat marţi, 23 aprilie, că mazilirea doctorului Cârstoiu este blat politic prin care PSD şi PNL îl susţin pe Nicuşor...
Nicușor Dan, prima reacție după ce PSD și PNL au renunțat la candidatura lui Cîrstoiu. „Decizie grea pentru mafia imobiliară”
Primarul Capitalei Nicuşor Dan a reacţionat marți, 23 aprilie, printr-o postare ironică, după ce coaliţia PSD-PNL a renunţat la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria...
#pasa de gol splendida Ianis Hagi, #Ianis Hagi pasa de gol victorie , #stiri Ianis Hagi