Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Reactia lui Ianis Hagi dupa golul superb marcat in Liga 1

Marti, 20 Februarie 2018, ora 07:57
5154 citiri

Ianis Hagi a vorbit despre golul superb pe care l-a inscris in meciul de Liga 1 dintre Viitorul si Botosani.

Fiul "Regelui" a explicat ca faza premergatoare golului este una tipica pentru Viitorul si ca de aceasta s-a intamplat ca el sa fie la finalizare.

"E stilul nostru de joc: sa jucam mereu la picior, cu multe combinatii, un-doi-uri, sa jucam intre linii. Putea fi altcineva acolo care sa ajunga in acea pozitie. Nu e important cine marcheaza, ci sa castigam", a declarat tanarul Hagi la DigiSport.

In ceea ce priveste partida cu Botosani, el spune ca a fost una dificila, asa cum au fost toate cele disputate in acest an.

"A fost o partida dificila, cum au fost si cele cu Juventus si cu Astra. Important e ca am reusit sa intoarcem scorul si am obtinut cele 3 puncte acasa", a mai spus Hagi.

Ianis Hagi a fost decisiv pentru Viitorul in derbiul pentru play-off cu Botosani, castigat de campioana cu 2-1.

Juniorul a egalat in minutul 34 cu un sut de la 18 metri, foarte bine plasat. In repriza secunda, Ianis a lovit si bara cu un sut din lovitura libera.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Ianis Hafi gol Liga 1, #Ianis Hagi Viitorul Liga 1, #Ianis Hagi declaratie gol , #stiri Ianis Hagi