Victorie la limita pentru Rangers, cu un Ianis Hagi sters pe teren, inlocuit de Steven Gerrard dupa o ora de joc (Video)

Duminica, 08 Martie 2020, ora 15:57
5111 citiri

Glasgow Rangers a bifat o victorie extrem de utila in campionatul de fotbal al Scotiei, acolo unde a avut de disputat o deplasare dificila la Ross County.

A fost 1-0 pentru trupa lui Gerrard si compania, antrenor care a inceput cu Ianis Hagi titular, dar l-a scos in minutul 63, dupa o evolutie destul de slaba calitativ.

Singurul gol a fost reusit in minutul 77, la putin timp dupa iesirea lui Ianis, prin Kent, care a fructificat o pasa de la Kamberi. Rangers a ajuns la 67 de puncte si este 13 puncte in spatele liderei Celtic, cu un meci in minus de disputat insa. Albanezul Florian Kamberi este cel care i-a luat locul lui Hagi pe teren.

Ross County e a noua clasata in Scotia, cu 29 de puncte.

Ianis Hagi revine ca titular in tricoul lui Glasgow Rangers

La foarte putin timp dupa debutul partidei, in minutul 4, Ianis Hagi a fost total nemultumit de prestatia unuia dintre arbitri asistenti. El a fost nemultumit de decizia acestuia de a arata un fault in atac si a replicat dur catre acesta: "Nici macar nu l-am atins, nu l-am atins!".

Imagini VIDEO cu faza de mai sus le puteti urmari pe acest link.

A fost meciul cu numarul 11 pentru Ianis Hagi in tricoul lui Rangers, in toate competitiile. In acest rastimp el a oferit 3 goluri si doua pase de gol.

Hagi este imprumutat de Racing Club Genk in Scotia pana la finele acestui sezon.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Ianis Hagi sters pe teren inlocuit, #Rangers castiga la limita Scotia Ianis , #stiri Ianis Hagi