486 citiri

Directorul sportiv al lui Dinamo, Florin Prunea, sustine ca Ioan Andone va reusi sa-l transforme pe Ianis Zicu intr-un super jucator.

"Andone il poate pune pe picioare pe Zicu. Nu cred ca Ianis si-a spus ultimul cuvant in fotbal. Andone este un dinamovist adevarat si un antrenor foarte bun. Este o alegere buna si cred ca vor veni rezultatele", a spus Prunea pentru Digi Sport.

Chiar daca Steaua s-a intarit masiv in aceasta vara, oficialul gruparii din Stefan cel Mare vede tot CFR Cluj vaforita la titlu.

"Eu spun ca si la anul tot CFR Cluj va fi principala contracandidata la titlu. Si Steaua, dar Clujul mi se pare cea mai periculoasa echipa care se va lupta pentru campionat", a mai spus Prunea.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...