Așchia nu sare departe de trunchi! Nepotul lui Ilie Balaci, gol fabulos pentru Craiova. " "Parcă a pus-o cu mâna" VIDEO

Vineri, 22 Octombrie 2021, ora 22:02
7631 citiri

Atanas Trică Balaci uimește lumea fotbalului românesc.

La doar 17 ani și având un fizic impresionant nepotul lui Ilie Balaci a marcat "o dublă" pentru echipa a doua a Universității Craiova.

Atanas Trica Balaci a înscris de două ori în Liga 3, unul dintre goluri fiind o capodoberă în meciul pe care echipa olteană l-a câștigat, 3-0, în deplasare, la Slatina.

"Parcă a pus-o cu mâna", au exclamat suporterii olteni la una dintre reușitele urmașului lui Balaci.

Fiul lui Eugen Trică și al Lorenei Balaci, fiica marelui fotbalist Ilie Balaci, Atanas Trică - Balaci a venit în această vară la Universitatea Craiova de la Daco Getica, iar la partida cu Academica Clinceni, din Liga 1, a fost pentru prima dată în lotul primei echipe.

Laurențiu Reghecampf, după calificarea în semifinalele Cupei: "M-am enervat pentru tot campionatul la meciul cu FCSB"
Tehnicianul echipei Universitatea Craiova, Laurenţiu Reghecampf, a declarat, joi seară, că pentru el meciul cu ACSO Filiaşi nu a contat foarte mult, având în vedere diferenţa de valoare. El...
Universitatea Craiova s-a răzbunat pe Filiași în Cupa României. Cât s-a terminat meciul din sferturi
Formaţia Universitatea Craiova, deţinătoarea trofeului, s-a calificat, joi seară, în semifinalele Cupei României, trecând în sferturi de echipa de liga a treia ACSO Filiaşi, scor 3-0....