Ilie Nastase ii cere Mihaelei Buzarnescu sa o dea in judecata pe arbitra meciului cu Elina Svitolina: Trebuie sa plateasca

Luni, 13 August 2018, ora 13:01
12079 citiri

Fostul tenismen Ilie Nastase i-a cerut Mihaelei Buzarnescu sa o dea in judecata pe arbitra meciului cu Elina Svitolina, in care s-a accidentat.

Nastase spune ca arbitra trebuie sa plateasca dupa ce a refuzat sa opreasca jocul in momentul in care Mihaela i-a atras atentia ca suprafata este uda, iar la trei minute distanta s-a accidentat.

"Pacat ca s-a accidentat Buzarnescu. Eu l-as da in judecata pe arbitru. Daca a decis gresit, trebuie sa plateasca cumva. Bine ca nu e ruptura de ligamente, ca te tine 4-6 luni pe tusa", a spus Nastase la Digi Sport.

Mihaela Buzarnescu a fost nevoita sa se retraga in timpul meciului cu Elina Svitolina, din turul doi de la Rogers Cup, dupa ce a suferit o accidentare terifianta.

Sportiva noastra a calcat stramb in setul decisiv, cand era condusa cu 4-3, s-a lovit la glezna si imediat au urmat momente dramatice.

Mihaela a plans in hohote, a urlat la propriu de durere, in timp ce arbitrul de scaun si Svitolina au luat-o la fuga spre ea pentru a o ajuta.

Sportiva noastra a plans pentru mai bine de un sfert de ora si a incercat sa-si revina, dar totul a fost in zadar.

In cele din urma, romanca a parasit terenul in scaun cu rotile in aplauzele spectatorilor

C.S.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#Ilie Nastase Mihaela Buzarnescu, #Ilie Nastase accidentare Buzarnescu , #stiri Ilie Nastase