Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?

Joi, 25 Aprilie 2024, ora 19:07
0 citiri
Sorana Cîrstea FOTO X

Sorana Cîrstea a avut set și 5-3 în meciul cu Alexandra Eala, din Filipine, dar partida a ajuns în set decisiv.

Sorana Cîrstea a trecut prin mari emoții în turul al doilea de la Mutua Madrid Open, turneu de categorie WTA 1000.

Românca a condus-o cu 6-3, 5-3 pe Alexandra Eala, însă jucătoarea din Filipine, clasată pe locul 170 WTA, a reușit să întoarcă setul al doilea pe care l-a câștigat la tie-break.

În decisiv, Sorana a fost condusă cu 3-1, dar s-a impus în cele din urmă cu 6-3, 6-7, 6-4.

Cel mai probabil, Cîrstea va juca în turul al treilea cu poloneza Iga Swiatek. Liderul WTA are meci cu Xiyu Wang, din China, în turul al doilea.

Întâlnire specială pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid: ”Cu frumusețea asta!” FOTO
Tenismena Sorana Cîrstea, locul 30 mondial, se află în aceste zile la Madrid, unde e calificată direct în turul doi al turneului de 1000 de puncte din capitala Spaniei. Cap de serie...
Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...