Indian Wells: s-a stabilit a doua semifinală în turneul feminin. Când va juca Simona Halep

Joi, 17 Martie 2022, ora 23:48
5543 citiri
Paula Badosa e deținătoarea trofeului la Indian Wells

Maria Sakkari din Grecia, locul 6 WTA şi cap de serie numărul 6, şi Paula Badosa din Spania, locul 7 WTA şi cap de serie numărul 5, se vor întâlni în semifinalele turneului de la Indian Wells.

Sakkari a trecut, joi, cu scorul de 7-5, 6-4, de Elena Rîbakina din Kazahstan, locul 20 WTA şi cap de serie numărul 17, după un meci de o oră şi 39 de minute.

Tot joi, Badosa a întrecut-o, cu scorul de 6-3, 6-2, pe rusoaica Veronika Kudermetova, locul 24 WTA şi cap de serie numărul 21, după o oră şi 23 de minute de joc.

În cealaltă semifinală se vor întâlni Simona Halep, locul 26 WTA şi cap de serie numărul 24, şi poloneza Iga Swiatek, locul 4 WTA şi cap de serie numărul 3.

Meciul va avea loc vineri seară în România, ora exactă urmând să fie anunțată de organizatori.

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
Ce blestem a lovit turneul de la Madrid, după retragerea Simonei Halep
Presa internațională de specialitate vorbește despre un adevărat blestem care a lovit turneul WTA 1000 de la Madrid, aflat în plină desfășurare. ”Blestemul wild-cardurilor”, a titrat...